Beden Ölçüsü : Avrupa,İngiltere ve Amerika ‘ daki bedenim ne ?

Yurt dışından bir elbise veya ayakkabı sipariş etmek veya arkadaşınız sizin için getirsin ve  cuuk diye üzerinize otursun istiyorsunuz fakat iş beden – numara kısmına gelip binlerce soru içinde kıvranıp pes ediyorsunuz, biliyorum. Fakat mesela asagidaki gibi bir chart kullanip icinizi rahatlatabilirsiniz. Fakat yine de icini rahat ettiremeyenler var biliyorum.

 

Ben de aynı sorunu yaşayanlardanım. Kaç kere Victoria’s Secret’tan satın al butonuna basacakken ” yok yeaaaa ya o kadar zahmetten sonra elime ulaşır da 2 beden büyük gelirse “ diye kendimi korkuttuğumdan vazgeçmişliğim vardır.

Şimdi beraberce bu tedirginliğimizi yenip bu konuda birer profesyonellere döneceğiz (: Bu profesyonelliğe ulaşmak için ise bir kaç şeyi aklımızda tutmamız gerekli :

1) Öncelikle ilk bilmemiz gereken şey her ne kadar beden ve numara konusunda bir uluslararası standart yakalanmak istense de bazı markalar çıkıntılık yapıp beden ölçülerinde kendi standartlarını uygulamakta direniyorlar. Bu durumda kendi beden ölçümüzü tek tek ölçmüş olacağımızdan bir sıkıntı yaşamayacağız.

 

Aşağıdaki videoyu izleyeceğiz, daha ayrıntılı açıklamalar istiyorsak youtube’u alt üst edeceğiz !

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=LcUWeWgmHbU[/youtube]

2) Her yaş grubunun kendi ölçüleri var, örnek olarak bazı sitelerde görebileceğiniz kelimeleri incelersek :

petits : çocuklar

misses: gençler

 3) Bazı bedenleri standartlaşmış kalıplara uydurmak zor. Eğer böyle beden ölçülerine sahipsek üzülmeyeceğiz , etek boyunu kısaltmaya veya pantolonlara pens attırmaya hazır olacağız. Her şeyin bir çözümü var unutmayacağız (:

 

4) Beden ölçülerimizi avrupa,ingiltere ve diğer ülkelerin beden olçüleri ile kıyaslayabileceğimiz güvenilir beden karşılaştırma tabloları bulacağız. Mesela aşağıdaki tablo en çok kullanılanlardan birisidir.

beden ölçü tablo karşılaştırma

 Sadece iç çamaşırı için beden olçüsü arıyorsanız aşağıdaki linke tıklayınız ; http://www.camasirdeposu.com/Beden-ve-Olcu-Tablosu,DP-7.html

umarım yardımcı olmuşumdur !

Kendinize iyi bakın ! Esen kalın !

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *